top of page

Nasza Wizja 

Nowe zagrożenia dotyczące biznesu spowodowały większą popularyzację metody Zero Trust. Wiele przedsiębiorstw zatrudnia pracowników zdalnie lub przy wykonywaniu konkretnych projektów zwraca się z prośbą o wsparcie do zewnętrznej organizacji. Jednak nawet zaufany pracownik może nieumyślnie wgrać do systemu szkodliwe oprogramowanie i narazić w ten sposób wrażliwe dane. Wszystkie te czynniki przekładają się na konieczność zapewnienia pełnej ochrony infrastruktury sieci.

 

Darmowe rozwiązania nie posiadają niezbędnych funkcji, które skutecznie wzmocniłyby bezpieczeństwo danych i kontrolę pracownika. Warto więc zdecydować się na sprawdzone narzędzie do monitorowania komputera, które gwarantuje pełną ochronę wszystkich plików i informacji poufnych i pomaga w kontroli rzeczywistego czasu pracy pracownika zdalnego.

Nasza Misja 

Naszą misją jest dostarczenie klientom efektywnego i łatwego w użyciu narzędzia, które spełni wszystkie potrzeby związane z monitorowaniem zagrożeń związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, jak również poprawi ich zgodność z regulacjami i wymaganiami audytu bezpieczeństwa. 

Cloud Eye to oprogramowanie zaprojektowane tak by można było używać go zarówno osobno i niezależnie jak i razem łącząc jego indywidualne cechy w kompleksowy system zarządzania zasobami IT w firmie.

Używaj Cloud Eye by wykonywać cykliczny audyt oprogramowania, monitorowanie komputera i wsparcie działań helpdesk.

Kontrola pracownika podczas pracy zdalnej nie wyklucza zaufania do zespołu – cel monitorowania aktywności jest bowiem inny. Dzięki temu pracodawca jest w stanie określić wydajność zatrudnionych osób oraz ilość czasu poświęcanego na przeglądanie witryn internetowych, a także zadbać o bezpieczeństwo danych znajdujących się na służbowym sprzęcie. Kontrola pracownika jest w Polsce legalna, ale osoba zatrudniona musi być tego świadoma i wyrazić na to zgodę. 

Monitoring komputera przynosi szereg korzyści, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, dlatego w coraz większej liczbie firm, zatrudnione osoby są zadowolone, że tego typu rozwiązania są wdrażane. Jeśli chodzi o zalety po stronie pracodawcy, najistotniejsza to ograniczenie ryzyka wycieku danych. W dobie Internetu jest to powszechne, a przecież jest to najważniejszy zasób każdego przedsiębiorstwa. Dlatego też monitorowanie udostępnianych plików oraz podłączania urządzeń zewnętrznych jest bardzo skuteczną metodą zapobiegania wyciekowi. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, łatwo ją udowodnić. Ponadto, kontrola komputera pracownika przekłada się na poprawę efektywności pracy. Odwiedzanie stron, tj. Facebook czy Instagram zazwyczaj jej nie sprzyja, dlatego wprowadzenie jasnych zasad w tym zakresie oraz rozliczanie pracowników jest konieczne.

Ponadto, pracodawca ma możliwość dokładnego naliczania czasu pracy. Po stronie pracownika należy wskazać przede wszystkim wolność wyboru miejsca pracy. Zgadzając się na monitoring komputera, pracownik może wykazać, że jego działania poza biurem są równie wartościowe co w firmie. Jednocześnie, wszelkie awarie techniczne, brak w dostępie do Internetu, zostaną udokumentowane i nie będą traktowane jak nieuzasadnione opuszczenie stanowiska. Widać zatem wyraźnie, że oprogramowanie do monitoringu komputera przynosi korzyści każdej ze stron i umożliwia efektywną i satysfakcjonującą pracę.

bottom of page